8 Aralık 2021 Çarşamba
GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİNDEN SERT TEPKİ

GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİNDEN SERT TEPKİ

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden Son günlerde çeşitli medya kuruluşları ve sosyal medyada yönetim kadrosuna ve üniversiteye yönelik masa başında üretilmiş ve bizlerden teyidi istenmeden servis edilmiş olan asılsız iddiaların tamamen

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden Son günlerde çeşitli medya kuruluşları ve sosyal medyada yönetim kadrosuna  ve üniversiteye  yönelik masa başında üretilmiş ve bizlerden teyidi istenmeden servis edilmiş olan asılsız iddiaların  tamamen gerçek dışı iddia ve ithamlara yer verilerek kamuoyu kasıtlı ve alenen yanıltıldığını belirterek sert tepki gösterildi.

Üniversite açıklamasında; Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2019 yılı Ocak ayında kurulan bir devlet üniversitesidir. Üniversitede gerek akademik gerekse diğer kadroların tensibinde hak, hukuk ve liyakat esas alınmaktadır. Kişilerin fikirleri ve eğilimleri hiçbir zaman sorgulanmamıştır.

Üniversitemiz devletin olanaklarını kullanır iken azami dikkat gösteren ve yeni yapılanan bir kurumdur. Kurumumuzda hem geçici görevlendirme ile çalışan ve hem de ataması yapılmış birçok personel istihdam edilmektedir. İstihdam edilen personelde ihtiyaç ve liyakat esas alınmaktadır.

Bütün bunlara rağmen üniversitemiz ile ilgili son günlerde yapılan asılsız ve doğruluğu teyid edilmemiş, basın yayın ve etik ilkelerine uymayan bazı haberler gerçeği çarpıtmakta ve halkımıza yanlış bilgi vermektedir. Masa başında üretilen asılsız haberler ülkemize faydadan çok zarar vermekte ve ülkemizde kutuplaşmadan fayda sağlayanlara yaramaktadır. Basın özgürlüğünü kullanan kişi ve kurumların kamuoyunu aydınlatan doğru ve gerçeği yansıtan bilgileri vermeleri şarttır.

Bu çerçevede Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile ilgili torpil iddiaları tamamen gerçek dışıdır. İftira ve yalan haberler ile çeşitli medya kuruluşlarında isimleri deklare edilen akademik ve idari personeller ile ilgili gerçek bilgiler şu şekildedir:

1.Tıp fakültesi ile ilgili adı geçen akademik kadrolara atama yapılmamıştır. Basında iddia edilen isimler akademik kadrolarımızda bulunmamaktadır.

  1. personelin üniversite özel kalem müdürlüğü kadrosuna atandığı iddia edilmektedir. Üniversitemizde özel kalem müdürlüğü kadrosu bulunmamaktadır. Olmayan bir kadroya atama yapılamayacağı aşikardır. Adı geçen personel başka bir üniversitede 4/D sürekli işçi kadrosunda olup üniversitemize geçici görevlendirme ile gelmiştir.

 

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne yönelik son günlerdeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu ve misyonumuzun araştıran, sorgulayan, etik ve kültürel değerlere sahip bireyler yetiştirmek olduğu kamuoyuna duyurulur, açıklaması yapıldı.

 

 

2.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz