18 Mayıs 2022 Çarşamba
METAL YORGUNLUK BİTTİ Mİ?

METAL YORGUNLUK BİTTİ Mİ?

Cumhurbaşkanının parti içerisindeki rahatsızlığı tanımlamak için söylediği "Metal yorgunluk" ifadesinden sonra, hemen hemen tüm il ve ilçelerde kongreler yapıldı.

Kimi yerlerde teşkilatlar sil baştan yeniden yapılandırılırken, bazı yerlerde ise küçük değişikliklerle rütuş yapıldı.

Geçtiğimiz gün, AK Parti sözcüsü Mahir Ünal bir açıklamada bulunarak "Artık metal yorgunluk bitmiştir. Şimdi diriliş başladı" şeklindeki ifadesi elbette seçim startının başladığını işaret eden "Konjunktürel" bir açıklamaydı. Belki bir temenni idi.

Lakin, AK Parti teşkilat yapılarındaki halktan kopuk ve "Bohem" tarz, parti içerisinde metal yorgunluktan başka sorunlarında olduğunu göstermektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsettiği anlayış tarzı, maalesef mevcut yönetimi kapsamamıştır.

Adil bir dünya sevdası ve davası güderek, yedi düveli karşısına alan Başkan Erdoğan'ın dava inancı ve anlayışıyla kuşanmaktan uzak, kibir ve safahat içerisinde yaşayan "Burjuva" tipolijiler her zaman olduğu gibi, yine "Kazanan at" ın yanında üzengi tutmuş ve yalakalıkta sınır tanımaz karakterleriyle mevki ve makam için türlü "Perendeler" atmaya devam etmektedirler.

Yerel yönetimlerin en etkili yerlerinde bulunanlar, ellerinde bulundurdukları mevki ve sahibi oldukları nüfuzu egolarını tatmin aracı olarak kullanmaya devam etmektedirler.

Hal böyle iken, 2019 seçim sürecinde, hem davaya ve hemde partiye ciddi zararlar verebileceklerini düşünüyorum.

Aslında dava diye bir dertleri olmayan, geçmiş dönemde Türkiye'ye vakit kaybettirmiş ve iktidar oldukları dönemlerde küresel güçlerin talimatları dışına çıkamamış partilerden AK Partiye takılmış olan bu kişilerin tek inandıkları dava "Çıkarları, kibirleri ve egolarıdır!"

Metal yorgunluk bitmiş olabilir. Ancak, parti içerisinde dava şuur ve bilincinin anlaşılması hususundaki sorun hala devam etmektedir. Adam kayırmacılık maalesef rütun şekilde işlemektedir. Dost ahbap çavuş ilişkiler yumağı kendi yörüngesinde devam ediyor. Adalet kavramını kendisine ilke edinmiş olan Sayın Cumhurbaşkanının etrafı, Sayın Şamil Tayyar'ın ifafesiyle kuşatılmış ve gerçek manada ne FETÖ ile ve nede memleketin diğer meseleleriyle ilgili kafa yoran sayısı gerektiği oranda değildir.

Mevki ve makamlara geçenler kafa konforunu yaşayıp, sefasını sürme sevdasına kapılmaktadır. Kimileri kameralar karşısında kefen giyip poz vererek şov yapma telaşında, kimileri ise "Teke'den teleme çıkarma" uğraşındadır.

Açıkça ifade edeyim ki, sayın Cumhurbaşkanının siyasi rüzgarı ve şahsi gayretleri olmasa, mevcut kadrolarla 2019 seçimlerinde asla başarı sağlanamaz! Teşkilat yöneticileri ve yerel yönetimlerdeki zevatın mevcut icraat ve çabaları, Sayın Erdoğan'ın oy oranına en küçük bir katkı sağlamamış ve sağlayamayacaktır. AK Parti teşkilat ve yerel yönetimlerde hala sorunlar var. Neki, bu "Metal yorgunluk" değildir.

Üç kuruşluk menfaat uğruna dinini, imanını, vatanını, milletini, şerefini, haysiyetini satıp köşe olanlar.

Köşe olunca kıblesini şaşıranlar

Üç kuruşluk akıllarıyla iman kuvvetiyle Reis’in yanında mücadele eden serdengeçtilere nişan alanlar.

Sonuç olarak “AK Parti teşkilat ve yerel yönetimlerde hala sorunlar var. Neki, bu “Metal yorgunluk" değildir.

Cumhurbaşkanımız, CİMER ve BİMER yoluyla AK Parti’nin hızına ayak uyduramayan bürokratlarla ilgili yoğun şikâyet aldıklarını belirttiğini hepinize hatırlatmak isterim.

3.04.2018 (Mehmet Güngördü)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Var Olmanın Teminatı Cihad ve Şehadet Aşkı

ALLAH İÇİN BİRİNİ SEVMEK

BİR MİLLETVEKİLİ VE SİYASETÇİ NASIL OLMALIDIR?

TERÖR NASIL BİTER

ÖNCE SİZ KENDİNİZİ KANITLAYIN

BİSMİLLLAH